Złoty Radosław Furmański
Dodane przez admin dnia 09.07.2014 16:21

Jak informuje Ryszard Przybytek, w tureckim Cesme 05.07.2014 zakończyły się Mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie RSX. Doskonale spisali się w tych zawodach reprezentanci Polski. W najbardziej nas interesującej kategorii - RSX junior- zdecydowanie zwyciężył reprezentant Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego Radosław Furmański a jego klubowy kolega Maciej Kluszczyński zajął bardzo dobre 8 miejsce. Rangę sukcesu naszego klubu podnosi fakt, że trenerem obu zawodników na akwenie Mistrzostw był trener pracujący z młodzieżą w DKŻ Michał Przybytek.
Rozszerzona zawarto¶ć newsa

Z medalami z Turcji wraca również Piotr Myszka, który zwyciężył w klasyfikacji seniorów, Przemysław Miarczyński trzeci w tej klasyfikacji. Brązowy medal w klasyfikacji kobiet zajęła Zofia Noteci-Klepacka. W klasyfikacji U21 nasi zawodnicy zdobyli 2 złote medale. Zdobywcami tych medali zostali: Kamila Smektala i Paweł Tarnowski. Już wkrótce większość medalistów będzie można oglądać na żywo podczas Maratonu Windsurfingowego w Połajewie /15.08.2014/, Regat Kujawsko-Pomorskie CUP 16.08.2014 w Dobrzyniu nad Wisłą i 17.08.2014 na jeziorze Urszulewo gdzie najlepsi żeglarze deskowi Polski będą walczyć o Puchar Skrwilna.

Wracając do naszych zawodników to na uwagę zasługuje fakt, że obaj czołowi żeglarze Europy w żeglarstwie deskowym doskonale godzą obowiązki sportowe z obowiązkami szkolnymi. Radek Furmański jest uczniem Liceum im. Marii Konopnickiej a Maciek Kluszczyński LO im. Mikołaja Kopernika we Włocławku. Tuż po powrocie z Turcji Radek Furmański wraz z trenerem Michałem Przybytkiem wyrusza do portugalskiej Taviry, gdzie w dniach 12-19.07.2014 zostaną rozegrany Mistrzostwa ¦wiata ISAF.

Niezwykłe wyróżnienie spotkało natomiast Macieja Kluszczyńskiego. Maciej został sparingpartnerem brązowej medalistki olimpijskie Zofii Noteci-Klepackiej w przygotowaniach do Mistrzostw ¦wiata. Będzie to doskonała promocja naszego zawodnika i możliwość żeglowania z najlepszymi zawodnikami tej klasy żeglarskiej.