Radek Furmański KŻ Dobrzyń Mistrzem Polski
Dodane przez admin dnia 14.02.2009 13:11
W dniach 6-8.02.09 w Giżycku na jeziorze Niegocin odbyły się 16 Mistrzostwa Polski w windsurfingu zimowym. Po 2 latach przerwy w MP wystartowali zawodnicy Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego. W zawodach wystartowało 54 zawodników w tym 2 z Rosji i 1 z Niemiec.
W sprzyjających warunkach - nie było zbyt zimno ani mokro - przy sile wiatru 1-3 Beuforta rozegrano 11 wyścigów. Najlepiej z zawodników DKŻ żeglował Radek Furmański, który wygrał wszystkie wyścigi w kategorii młodzików i zdobył bezapelacyjnie tytuł Mistrza Polski. Bardzo dobry wynik osiągnął Paweł Kowalski. W silnie obsadzonej kategorii juniorów zajął 6 miejsce. Został wyprzedzony tylko przez czołowych zawodników klasy RSX, którzy dodatkowo dysponowali zdecydowanie lepszymi pędnikami. 5 w tej kategorii był nasz wychowanek Michał Przybytek - AZS AWFiS Gdańsk - , który wystarował bezpośrednio po powrocie ze zgrupowania KNS w Egipcie i jego głównym problemem była różnica temperatur.
Rozszerzona zawarto¶ć newsa
W sprzyjających warunkach - nie było zbyt zimno ani mokro - przy sile wiatru 1-3 Beuforta rozegrano 11 wyścigów. Najlepiej z zawodników DKŻ żeglował Radek Furmański, który wygrał wszystkie wyścigi w kategorii młodzików i zdobył bezapelacyjnie tytuł Mistrza Polski. Bardzo dobry wynik osiągnął Paweł Kowalski. W silnie obsadzonej kategorii juniorów zajął 6 miejsce. Został wyprzedzony tylko przez czołowych zawodników klasy RSX, którzy dodatkowo dysponowali zdecydowanie lepszymi pędnikami. 5 w tej kategorii był nasz wychowanek Michał Przybytek - AZS AWFiS Gdańsk - , który wystarował bezpośrednio po powrocie ze zgrupowania KNS w Egipcie i jego głównym problemem była różnica temperatur. W kategorii juniorów młodszych wystartował Szymon Piekarski i Dawid Furmański, którzy zajęli odpowiednio 8 i 9 miejsce. Biorąc pod uwagę pierwszy rok startów naszych zawodników osiągnięte wyniki należy uznać jako bardzo dobre.Zawodnicy zdobyli 8 pkt w systemie wspólzawodnictwa dzieci i młodzieży. Tytuł Mistrza Polski Seniorów zdobył Jarosław Miarczyński. Czołowi zawodnicy MP wystartują w rozpoczynających się 17.02 w Rydze M¦ w windsurfingu zimowym.