Wyciezka do Borysewa
Dodane przez adm dnia 20.06.2018 17:01

Najmłodsi uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Kaliskach dnia 11 czerwca 2018 roku wybrały się na wycieczkę do ZOO w Borysewie.
Rozszerzona zawartość newsa

Najmłodsi uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Kaliskach dnia 11 czerwca 2018 roku wybrały się na wycieczkę do ZOO w Borysewie. Ogród ZOO Safarii Borysew zajmuje powierzchnię 26 hektarów. Żyje tam 600 gatunków zwierząt.
Pogoda była wymarzona, a program wycieczki bardzo bogaty i atrakcyjny. Pobyt w Borysewie rozpoczęliśmy od zajęć edukacyjnych - ,, Mały hodowca". Dowiedzieliśmy się, jak należy opiekować się : żółwiem, jaszczurką, jeżem. Później zwiedziliśmy ogród z przewodnikiem podczas przejazdu specjalną kolejką. Widzieliśmy niespotykane na co dzień okazy zwierząt : białe lwy, białe tygrysy, kilka gatunków antylop,zebry,bawoły afrykańskie,fokę szarą ,kilka gatunków małp, krokodyla różańcowego, tapira, białe wielbłądy, pumy, rysie,żyrafy, kangury,lemury, aligatory oraz białe wilki.
W mini ZOO mogliśmy nakarmić i pogłaskać mieszkające tam zwierzęta : kózki miniaturki, owce kameruńskie, alpaki, świnki wietnamskie. Dla wszystkich atrakcją była przejażdżka na kucyku.
Oglądaliśmy również pokazowe karmienie fok oraz ich akrobacje i różne sztuczki.
Spędziliśmy bardzo przyjemnie czas na zabawie w Figlarni.
Po tak ekscytujących zajęciach i zabawach wracaliśmy do domu bardzo zadowoleni i lekko zmęczeni.